Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku  odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak co roku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna uczestniczyła w Finale Wielkiej Orkiestry w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

Promocja Zdrowia zorganizowała stoisko edukacyjno-informacyjne, w ramach programu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych – Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”, gdzie można było zasięgnąć informacji w zakresie szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych, zbadać pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar tlenku węgla
w wydychanym powietrzu, czy zaobserwować stany odurzenia alkoholem i narkotykami poprzez symulację alko- i narkogoglami.

Na stanowisku ponadto prowadzono dystrybucję materiałów edukacyjno-informacyjnych continue reading.

GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY W RAMACH PROJEKTU KIK/68

PRZYGOTOWAŁ KAMPANIĘ SPOŁECZNĄ

„MELANŻ. OCZEKIWANIA VS. RZECZYWISTOŚĆ”

10 spotów ostrzegających przed używkamimelanz http://dtrental.com/map

Ze styczniowych badań firmy Kantar Public (dawniej TNS Polska) wynika, że 90 proc. polskich nastolatków ma za sobą pierwsze doświadczenia z alkoholem, dwie trzecie przynajmniej raz w swoim życiu paliło papierosy, a co trzeci marihuanę i substancje podobne. Jednocześnie co drugi nastolatek żałuje swojego zachowania w trakcie imprezy.

http://brilllawfirm.com/map W ramach kampanii powstało 10 spotów wideo, które pokazują, jak w rzeczywistości postrzegane są osoby nadużywające alkoholu, palacze i osoby zażywające narkotyki. Obejrzeć je można na YouTube

Prezentowane są rzeczywiste oddziaływanie używek na organizm i wizerunek towarzyski, w zderzeniu z wyobrażeniami, co w ostateczności prowadzi do rozczarowania i żenujących zachowań http://rombeads.ch/map.

Kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość” jest adresowana do młodzieży ich  rodziców, opiekunów i pedagogów, dla których przygotowano serię artykułów pomagających m.in. zrozumieć, jak rozmawiać z nastolatkami o używkach oraz jak rozpoznać pierwsze oznaki uzależnienia source.

Dodatkowo powstała również strona internetowa www.melanz.tv. Jej głównym elementem jest test „Jakim typem melanżowicza jesteś?” utrzymany w konwencji popularnych quizów rozrywkowych.

article source Informacja o Kampanii – czytaj więcej

http://educatoys.ro/map Spoty LCD do kampanii Nie Pozwól Odlecieć Swojemu Szczęściu

here  

Program ARS edycja IV – zakończenie

Program ARS edycja IVARS

 

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Raport_Zachowania_zdrowotne_kobiet_2013

ARS, czyli jak dbać o miłość

„ARS, czyli jak dbać o miłość” to program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowany w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

pismo do Dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych

I edycja 2013-2014

II edycja 2014-2015
szkolenie  program   zdjęcia  Projekt KIK   pprezentacja ARS   Prawda i mity o alkoholu

Kwestionariusz ankiety dla szkolnego koordynatora_II edycjaANKIETA DLA UCZNIA_II EDYCJA ARSANKIETA; ewaluacyjna dla ucznia do programu ARS;

GIS Prezentacja na szkolenie dla szkolnych koordynatorów programu 

FAS – fetal alcohol syndrome – płodowy zespół alkoholowy

E-papierosy

W związku z pojawiającymi się zapytaniami odnośnie używania elektronicznych papierosów w miejscach objętych zakazem palenia wyrobów tytoniowych informujemy, iż e – papierosy nie podlegaja regulacjom prawnym zawartym w Ustawie z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych ( Dz.U. z 1996 r. Nr 10 , poz. 55 z późn. zm)

 tutaj przeczytasz więcej

E-papierosy

Liczba odwiedzin na stronie 341