Krajowy Program Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS

 Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

17 – 24 listopada 2017r

http://araza.com.au/map Informacja Prasowa

Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV,
a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać

W Polsce obserwuje się wzrost liczby zakażeń wirusem HIV drogą kontaktów seksualnych. Szczególnie w grupie wiekowej 20-49 lat. Zdecydowanie wzrasta liczba zakażeń mężczyzn, którzy mieli kontakty seksualne z innymi mężczyznami read more.

data opublikowania: 20.11.2017
informację wprowadził: Grzegorz Pogonowski
odpowiedzialny za treść: Iwona Budrewicz
podmiot udostępniający informację: PSSE Kamień Pomorski

article source Ruszyła kampania „HIVokryzja. Wyleczmy się”, która potrwa do kwietnia 2016 r.

untitled-report_1441019951335_block_0

Hivokryzja_FB_cover photo

Hivokryzja_FB_profile photo

HIVokryzja ulotka 1

HIVokryzja ulotka 2

Krajowe Centrum ds. AIDS ogłosiła konkurs wiedzy na temat HIV i AIDS dla kobiet w ciąży lub planujących ciążę. Konkurs zorganizowano w dniach 4-22 maja 2015r. w ramach kampanii edukacyjnej „Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i  swojego dziecka.

Czytaj dalej

Kampanii edukacyjna  Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka™.

Przekaz tej kampanii społecznej kierowany jest do kobiet w wieku prokreacyjnym, które nie odnoszą ryzyka zakażenia HIV do siebie, a także do tych lekarzy ginekologów, którzy niechętnie kierują swoje pacjentki na badania w kierunku HIV. Kampania przypomina, że lekarz ma obowiązek zaproponować pacjentce będącej w ciąży badanie w kierunku HIV. Badanie powinno zostać wykonane przed 10. tygodniem ciąży oraz między 33. a 37. tygodniem. Celem kampanii jest zmniejszenie liczby zakażeń HIV wśród nowo narodzonych dzieci oraz zwiększenie świadomości dotyczącej testowania w kierunku HIV wśród osób dorosłych. Wiele osób niesłusznie uważa, że problem HIV ich nie dotyczy, przez co o swoim zakażeniu dowiadują się zbyt późno, nawet w fazie AIDS. W naszym kraju rodzą się również dzieci zakażone tym groźnym wirusem. Można temu jednak zapobiec – wystarczy jedynie, żeby przyszła mama wykonała w czasie ciąży test w kierunku HIV i poddała się odpowiedniemu leczeniu, gdyby jego wynik okazał się pozytywny. Dzięki wykonaniu testu w kierunku HIV kobiety ratują nie tylko swoje życie, lecz także dają szansę na zdrowe życie swoim dzieciom.        tutaj informacje nt. kampanii – Krajowe Centrum ds AIDS

Harmonogram realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS opracowany na lata 2012-2016 przez Ministra Zdrowia please click for source

click the following article Harmonogram_AIDS_HIV_na_lata_2012_2016

Ministerstwo Zdrowia zaleca, by badanie w kierunku HIV kobieta w ciąży wykonała w pierwszym trymestrze, do 10 tygodnia ciąży, a jeśli jego wynik jest negatywny powinna je jeszcze raz powtórzyć w trzecim trymestrze – między 33. a 37. tygodniem click to see more.

click at this page Kalendarium badań wykonywanych u kobiet w ciąży

zakazenie_hiv_i_kobiety (1)     przenoszenie hiv z matki na dziecko (2)

Liczba odwiedzin na stronie 243