Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku  odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak co roku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna uczestniczyła w Finale Wielkiej Orkiestry w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

Promocja Zdrowia zorganizowała stoisko edukacyjno-informacyjne, w ramach programu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych – Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”, gdzie można było zasięgnąć informacji w zakresie szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych, zbadać pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar tlenku węgla
w wydychanym powietrzu, czy zaobserwować stany odurzenia alkoholem i narkotykami poprzez symulację alko- i narkogoglami.

Na stanowisku ponadto prowadzono dystrybucję materiałów edukacyjno-informacyjnych.

GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY W RAMACH PROJEKTU KIK/68

PRZYGOTOWAŁ KAMPANIĘ SPOŁECZNĄ

„MELANŻ. OCZEKIWANIA VS. RZECZYWISTOŚĆ”

10 spotów ostrzegających przed używkamimelanz

Ze styczniowych badań firmy Kantar Public (dawniej TNS Polska) wynika, że 90 proc. polskich nastolatków ma za sobą pierwsze doświadczenia z alkoholem, dwie trzecie przynajmniej raz w swoim życiu paliło papierosy, a co trzeci marihuanę i substancje podobne. Jednocześnie co drugi nastolatek żałuje swojego zachowania w trakcie imprezy.

W ramach kampanii powstało 10 spotów wideo, które pokazują, jak w rzeczywistości postrzegane są osoby nadużywające alkoholu, palacze i osoby zażywające narkotyki. Obejrzeć je można na YouTube

Prezentowane są rzeczywiste oddziaływanie używek na organizm i wizerunek towarzyski, w zderzeniu z wyobrażeniami, co w ostateczności prowadzi do rozczarowania i żenujących zachowań.

Kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość” jest adresowana do młodzieży ich  rodziców, opiekunów i pedagogów, dla których przygotowano serię artykułów pomagających m.in. zrozumieć, jak rozmawiać z nastolatkami o używkach oraz jak rozpoznać pierwsze oznaki uzależnienia.

Dodatkowo powstała również strona internetowa www.melanz.tv. Jej głównym elementem jest test „Jakim typem melanżowicza jesteś?” utrzymany w konwencji popularnych quizów rozrywkowych.

Informacja o Kampanii – czytaj więcej

Spoty LCD do kampanii Nie Pozwól Odlecieć Swojemu Szczęściu

 

Program ARS edycja IV – zakończenie

Program ARS edycja IVARS

 

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Raport_Zachowania_zdrowotne_kobiet_2013

ARS, czyli jak dbać o miłość

„ARS, czyli jak dbać o miłość” to program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowany w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

pismo do Dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych

I edycja 2013-2014

II edycja 2014-2015
szkolenie  program   zdjęcia  Projekt KIK   pprezentacja ARS   Prawda i mity o alkoholu

Kwestionariusz ankiety dla szkolnego koordynatora_II edycjaANKIETA DLA UCZNIA_II EDYCJA ARSANKIETA; ewaluacyjna dla ucznia do programu ARS;

GIS Prezentacja na szkolenie dla szkolnych koordynatorów programu 

FAS – fetal alcohol syndrome – płodowy zespół alkoholowy

E-papierosy

W związku z pojawiającymi się zapytaniami odnośnie używania elektronicznych papierosów w miejscach objętych zakazem palenia wyrobów tytoniowych informujemy, iż e – papierosy nie podlegaja regulacjom prawnym zawartym w Ustawie z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych ( Dz.U. z 1996 r. Nr 10 , poz. 55 z późn. zm)

 tutaj przeczytasz więcej

E-papierosy

Liczba odwiedzin na stronie 377